#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Повітря
Україна-суспільство

На Житомирщині пронісся смерч (ВІДЕО): які регіони України у зоні ризику сьогодні?

17.05.2019 0 Бобрик1 Юлія1 0

Фото: novograd.city

16 травня в Новгород-Волинщині розгулялася небачена стихія: район засипало градом, а селом Пилиповичі пронісся справжній смерч.

Фото: novograd.city

Фото: novograd.city

Відео зі смерчем у селі Пилиповичі в мережі фейсбук виклала користувачка Natalia Nata.

За словами синоптика Наталки Діденко, загрозлива синоптична ситуація охопила північний захід України – Рівненщина, Житомирщина, Волинь – у зоні ймовірних коротких, але дуже сильних злив, гроз, граду.


Фото з супутника

«Зараз складна погода з небезпечними метеоявищами аж до смерчу спостерігається на північному заході України включно з Вінниччиною. Чому так? Кілька днів Україна належить значним температурним контрастам, – пояснює синоптик. – Смуга Вінниччина–Житомирщина і є роздільною між цими контрастами. Тому вздовж неї і поруч можуть спостерігатися миттєво сильні зливи, грози, град і навіть, як вже зафіксували користувачі, смерч. Смерч спрогнозувати теоретично можна, практично – ймовірніше у кіно, – також Наталка Діденко додала, що прогнозувати погоду стає дедалі важче. – Синоптики можуть не все спрогнозувати не тому, що вони можуть помилятися, як усі професіонали, а тому, що такі явища, які виникають за секунду і локально, хоч лусни, спрогнозувати вкрай важко – можливості прогнозування за минулі роки виросли суттєво, але вони не безмежні. Принаймні, щоб враховувати щосекундні зміни у потужному атмосферному багатокілометровому, вшир і вгору, масиві».

Синоптик зазначила, що Житомирщина, Вінниччина, Рівненщина і сьогодні залишаються у зоні ризику найактивніших атмосферних процесів. Також дощі з грозами, ймовірно градом та шквалами, місцями – увесь Захід України.

Нагадаємо, сьогодні, 17 травня, на Київщину чекає по-літньому тепла погода.