Без рубрики
Новини
Київщина

На вул. Героїв Небесної Сотні демонтують бруківку до завершення слідчих експериментів

13.05.2019 Оксана Кириленко 0

Адвокатська дорадча група повідомляє, що сьогодні 13 травня на вул. Героїв Небесної Сотні (колишня вул. Інститутська) почалися будівельні роботи, екскаватор демонтував бруківку.

На даний момент на Алеї Героїв Небесної сотні (колишня Інститутська) продовжуються слідчі експерименти, необхідні у розслідуванні справ Майдану і притягненні винних до відповідальності.

Про те, що сьогодні проводились демонтажні будівельні роботи на вул. Героїв Небесної сотні (колишня Інститутська), у відділі спеціальних розслідувань ГПУ дізналися зі ЗМІ.

Коментар начальника відділу спеціальних розслідувань ГПУ, Сергія Горбатюка:
"Ми зі слідчим прокурором дізналися зі ЗМІ. З`ясувалося, що у них є лист від Стрижевської (заступник Генерального прокурора) про те, що вона їм дозволяє проводити чи розпочинати роботи в нижній частині. Це рішення не погоджено зі слідчим прокурором у справі. Повноважень видавати такі дозволи немає у заступника прокурора. Ми вважаємо це неправильним. Але також сьогоні є рішення суду про скасування арешту на цю ділянку, де мають проводитись слідчі експерименти. В лютому ми написали лист забудовнику і в музей, що оскільки проводяться слідчі експерименти, будь ласка не починайте роботу без погодження зі слідчим прокурором, так як це може зашкодити проведенню запланованих слідчих експериментів. На сьогоднішній день їх залишилось 9, і вони заплановані в умовно, нижній частині також. Скільки часу може знадобитись на проведення? Якщо без вихідних, то 9 днів, якщо з вихідними, то пару тижнів. Але це за умови, що ніхто не буде заважати. Але це ми планували, є багато факторів, які впливають на те, що слідчі експерименти відкладаються. І навіть якщо ми завершимо всі 9 експерментів, потреба далі знов може виникати, оскільки у нас немає вироків за цим епізодом, а рельєф змінюється. Ми зацікавлені в тому, щоби він не змінювався до тих пір, поки не отрмаємо вирок, хоча би у справі 5-ти обвинувачених беркутівців, оскільки в будь-який момент може бути клопотання від сторони захисту, наприклад, стосовно перевірки. І в цьому є ризик"

Прокурор Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський:

Що стосується листа Стрижевської, я знаю, що ані прокурор ані слідчі не уповноважували її писати такий лист. Більше того, їй відомо, що слідчі експерименти не завершилися, у тому числі, у нижній частині вулиці. Також їй відомо, і про це говорилося на нараді у прокурора, що від сторони потерпілих періодично поступають клопотання про проведення додаткових слідчих експериментів від потерпілих, процес йде".

Проте потерпілі та небайдужі кияни зупинили будівельні роботи акцією протесту.
Адвокат потерпілих Марина Ліліченко наголосила, що до завершення відтворення слідства на місці злочину необхідно припинити будь-які підготовчі та будівельні роботи. Роботи по демонтажу бруківки унеможливлюють проведення слідчих експериментів, які проводяться в цьому місці. 
"Потрібно завершити повністю слідство, для того, щоби закінчити відтворення всіх подій. Тому, говорити про один епізод - це неправильно. Завершиться один епізод, буде інший. Потрібно зупинити будь-які роботи до завершення слідчих дій по вул. Героїв Небесної сотні", - підкреслила адвокат.
Підкреслюємо ще раз, що необхідність зупинки робот є не на окремих ділянках вулиці, де заплановані слідчі експерименти у різні періоди часу, а на всій вулиці до завершення всіх слідчих дій.

"Це місце, де впав загиблий Саша Плєханов. Обведена пошкоджена мітка - це місце, куди він сповзав.Місце загибелі Саші вдалось зрозуміти лише нещодавно, завдяки дивом знайденим кадрам відео.

Завтра мали слідчим експериментом закріпити дані про місце загибелі Саші. Мітка одна вже розбита, як бачите.Раніше по Саші вже намагались провести, кілька разів просили перенести для цього паркан.

Оцей знятий шар поверхні на фото, попри сьогоднішні тріумфальні старти, знятий навіть не сьогодні. Представник потерпілих Марина Ліліченко каже, що з місяць вже", - пише Olga Khudetska.

Нагадаємо, що на вул. Героїв Небесної Сотні планується будівництво Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні. Але для того, щоб будівництво розпочалося всі слідчі дії щодо загибелі людей під час Революції Гідності на вищезгаданій вулиці повинні завершитися.


ЯКИМ БУДЕ МЕМОРІАЛ