#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

На пляжах Одеси виявили кишкову паличку

07.07.2020 Оксана Кириленко 0

Вода на одеських пляжах не відповідає мікробіологічним нормам.

На пляжах Великого фонтану, зокрема на 10-й, 13-й та 16-й станціях небезпечні мікроорганізми виявили на відстані 50 метрів.

Такий висновок зробили фахівці обласного лабораторного центру МОЗ дослідивши зразки морської води.

Як повідомила у коментарі "Суспільному" завідувачка відділом епіднагляду Одеського обласного лабораторного центру МОЗ Олена Варецька, у цій воді виявили високий рівень лактозо-позитивної кишкової палички. Це основний показник, який характеризує забрудненість води.

 Внаслідок потрапляння до організму людини ці мікроорганізми можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту та різні коліти.

«При ковтанні існує небезпека захворіти на інфекційну хворобу пов'язану зі шлунково-кишковим трактом. Однак це залежить від імунного статусу організму, а також від дози отриманного мікроорганізму», – зазначила Олена Варецька.

Вона також розповіла, що через виявлену кишкову паличку пляжі для відвідувачів не закриватимуть, оскільки це "порушення конституційних прав людини". Тому купатися чи ні – кожна людина має вирішувати самостійно.