На Переяславщині відкрито туристичний сезон 2019
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/61253585_696079387475060_8020291911300415488_n.jpg)
В травні та червні місяці цього року, відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА забезпечує учнів шкіл району безкоштовними екскурсіями, а вірніше екскурсійним супроводом по туристичних місцях Переяславщини.
Кожна школа та кожен клас району має право скористатися такою можливістю - все залежить тільки від бажання керівництва освітніх закладів, вчителів, учнів та їх батьків. Така співпраця здійснюється в рамках відкриття туристичного сезону у Переяслав-Хмельницькому районі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/61008661_696080044141661_3153207548107030528_n.jpg)
Також відкриттю туристичного сезону передувала прес-конференція «Нові туристичні можливості Переяславщини у результаті якої відбулася презентація нового унікального річкового маршруту «Крути-Коржі-Переяслав-Циблі-Канів» та результатів 1-го етапу тижневої експедиції. На лінії річкового шляху зосереджена велика кількість історичних та патріотичних місць.
Коротко був презентований Всеукраїнський проект «Паспорт мандрівника» https://travel-passport.com.ua , який розробили представники ТМ «Тур-Колекшн» (автори з Рівненщини), аби популяризувати найцікавіші місця України. У спеціальний туристичний паспорт потрібно зібрати та вклеїти спеціальні марки з топовими, цікавими та унікальними місцями, які туристи відвідують. Завдяки успішній співпраці, Переяславщина була включена до проекту та презентована найцікавішими 4-ма об’єктами, що входять до складу Переяслав-Хмельницького району, міста Переяслава-Хмельницького, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а також маршруту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/61344645_696079094141756_5964232625085218816_n.jpg)
Кульмінацією відкриття туристичного сезону став масовий сплав на байдарках по маршруту «Затоплені села Переяславщини», які мали багату історію та велике відношення до творчості Тараса Шевченка. Близько 20-ти людей відправились за цим маршрутом над затопленими селами Андруші, Козинці, В’юнищі та Циблі.
Відділ культури Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації