На Обухівщині гасили торфи: пекельні дні для місцевих вогнеборців
Під Києвом горять торф'яники. При чому пожежі відбуваються по усьому периметру міста. Горів ліс у Чорнобильській зоні відчуження, палав сухостій і тлів торф біля Ірпеня і Бучі, з боку Троєщини і в Обухівському районі. Як виглядає згарище у 30 кілометрах від столиці, біля села Романків, показали журналісти «Вечірнього Києва».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/5e8b5d6ca1ade.jpg)
Начальник Обухівського районного сектору Головного управління ДСНС України у Київській області Олександр Головач, розповів, що пожежа сталася 5 квітня на загальній площі 6 гектарів.
– Загорівся трав’яний настил та очерет площею п’ять гектарів. Згодом зайнялося торфовище на одному гектарі, – повідомив Олександр Головач.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/5e8b5d6e6b9c6.jpg)
Наразі пожежники працюють над тим, щоб загасити тліючий торф. Планують впоратися протягом тижня. Адже гасити тліючий торф, який залягає вглиб до 3 метрів, надзвичайно складно.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/70372438_2393375004254667_1772052258779824128_n-2000x1055.jpg)
– З огляду на те, що загоряння торфу відбувається під землею, людина може провалитися в прогар і отримати серйозні опіки, – розповідає Олександр Головач.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/5e8b5d70c84b1.jpg)
Наразі пожежники працюють над тим, щоб загасити тліючий торф. Планують впоратися протягом тижня. Адже гасити тліючий торф, який залягає вглиб до 3 метрів, надзвичайно складно.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/5e8b5d68a3e09.jpg)
Він також нагадав, що їдкий дим, що виділяється при тлінні торфу, дуже шкідливий для людей та навколишнього середовища. Тому вогнеборці намагатимуться якомога швидше ліквідувати пожежу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/04/92525020_3997129140304956_452192994649440256_n.jpg)
Про нелегкі квітневі будні вогнеборців Обухівщини повідовляється і на сторінці ДСНС України.
"Сьогодні ми гасили дві пожежі у нашому селі. Вигорів луг і гора. Причина і там і там - баби палили бадилля, перекинулося на суху траву. Гасили пожежники і ми - місцеві жителі. Возили воду пожежникам, лопати, граблі. Хлопці працюють цілодобово без відпочинк .
У нашому селі вдруге за день, до цього - у Підгірцях, перед тим - в Козині. З однією бабою ми поспілкувалися, вона плакала, злякалася пожежі, каже, більше ніколи не палитиме…"
Рятувальники вдячні жителям району за посильну допомогу під час гасіння пожеж та висвітлювання проблеми.