#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина

На НАЗК чекають кардинальні зміни

07.08.2019 Оксана Кириленко 0

"НАЗК – це ключовий орган в антикорупції країні, однак, він став якимсь "хвостом", який тягнеться за іншою антикорупційною інфраструктурою" - про це повідомив заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка у   інтерв'ю журналісту 24 каналу.

Рябошапка заявив, що треба змінювати керівництво, посилювати апарат, оскільки там дуже великі кадрові втрати. 
"НАЗК - це локомотив антикорупційних реформ, інтелектуальний центр, який, насамперед, оцінює все, що відбувається в країні. Який може дати оцінку, де найбільші втрати від корупції і запропонувати швидкі рішення.

– Це постійний моніторинг проблеми корупції в країні, якого ми сьогодні не бачимо.

– Це центр, який забезпечує взаємодію між всіма елементами антикорупційної інфраструктури – між НАБУ, САП, агенствами щодо розшуку і менеджменту арештованих активів. Це запобігання та очищення служби через врегулювання конфлікту інтересів, через врегулювання проблем пов'язаних з незаконним лобіювання, очищення через видалення з публічної служби людей, які мають незаконні статки. Один з найважливіших блоків – це запобігання політичній корупції. Ми бачимо, що функція провалена і в принципі не реалізується", - розповів він.

Головний "месендж" від Рябошапка заключається в тому, що орган не повинен ганятися, умовно кажучи, чи переслідувати вчителів, лікарів, керівників сільських рад, а займатися топ-корупцією, топ-чиновниками і топ-політиками.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Створення Національного агентства було передбачене Законом України «Про запобігання корупції», прийнятим 14 жовтня 2014 року. Закон уведений у дію з 26 квітня 2015 року.

Національне агентство з питань запобігання корупції має превентивну[ru] функцію, зокрема щодо перевірки декларацій державних службовців і стилю їх життя, розкриття будь-якої інформації з приводу фактів корупції чи зловживання посадою.