#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Бородянка
Довкілля

На Київщині зареєстровано новий випадок пташиного грипу

31.12.2020 Бобрик Юлія 0

На цей раз РНК вірусу було виявлено в домогосподарстві в селищі Бородянка.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі в Київській області.

Згідно з результатами дослідження, щодо відібраного біологічного матеріалу від птиці домогосподарства в селищі Бородянка, було виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип А субтип Н5).

Як повідомляв «Погляд», днями спалах пташиного грипу також підтвердили в Іванківському районі. Тоді ж до зон захисту та нагляду потрапили населені пункти й Бородянщини.

Наразі ж відомо, що домогосподарство у Бородянці також оголошено неблагополучним щодо грипу птиці. Там запроваджено карантин та відповідний план заходів для недопущення поширення вірусу.

Також на Київщині збільшено зони захисту та нагляду. Зокрема, до зони захисту потрапило безпосередньо саме селище Бородянка, а до зони нагляду такі населені пункти Бородянського району як: с. Качали, с. Шибене, с. Небрат, с. Нове Залісся, с. Берестянка, с. Здвижівка, с. Бабинці, с. Буда-Бабинецька, смт Клавдієво-Тарасове, с. Пороскотень, с. Пилиповичі, с. Нова Гребля, с. Вабля, с. Дружня, с. Галинка, с. Загальці, хутір Михайлівський (Михайленків), дачний масив «Ближні сади», а також птахогосподарства ФГ «Велес Фудс», ТОВ «Нувель» та ТОВ «ВТК Ранко».

Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просять з розумінням віднестись до дій фахівців та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території. А при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити у відповідну службу у своєму районі або області.

Нагадаємо, 8 грудня в Україні стартувала екоакція «Нагодуй птахів взимку». А яких саме птахів варто годувати взимку – читайте за посиланням у матеріалі «Погляду».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.