Новини
Київщина

На Київщині найвищі зарплати у працівників складів, найменші – у бібліотекарів

07.05.2019 Марічка Левчук 0

У Київській області найбільш оплачуваними в економіці області є працівники складського господарства та допоміжної діяльності у сферах транспорту, фінансів та страхування, в промисловості – з виготовлення комп’ютерів, електронної та оптичної продукції.

Їхня заробітна плата перевищила середній показник по регіону в 1,7 раза.

Таке аналітичне дослідження провели журналісти "Українського репортеру".

Значно нижчою залишаються зарплати працівників сфери поштової та кур’єрської діяльності, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, де співвідношення рівня оплати праці з середнім по економіці області не перевищувало 56,6%.

Збільшення рівня оплати праці відбулося майже в усіх видах економічної діяльності – від 2,2% у будівництві до 11,5% у професійній, науковій та технічній діяльності. Водночас зменшився рівень оплати праці лише у транспорті (на 0,1%), у бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури (на 2,1%), сфері інформації та телекомунікацій (на 6,3%). Про це інформує Головне управління статистики області.

Прикро, але сфера культури знову недофінансована. Держава давно вже заплющила очі на кричущу несправедливість – бібілотеки, музеї, заклади культури одержують фінансові крихти з бюджету, перебиваються сяк-так, змушені постійно випрошувати кошти на оновлення своїх фондів.