На Київщині для системного вирішення проблем сміття створять робочу групу
На сьогодні в столичному регіоні існує 32 місця видалення відходів, що включені до реєстру, які займають площу близько 268,077 га, з них значна кількість полігонів перевантажені.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/04_polygon.jpeg)
Регіональний план управління відходами області стане ключовим елементом для розбудови системи управління відходами по всій Київщині. Про це заявив Голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян під час робочого візиту в Обухівський район. Делегація з області оглянула діяльність ПП «Обухівміськвторресурси» і полігону твердих та побутових відходів №5 та обговорила проблемні питання у поводженні з відходами не тільки в районі, але в області.
Під час наради було вирішено налагодити комунікацію та взаємодію в питанні стану полігону ТПВ №5 та розробити подальший план його рекультивації, впровадження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/04_polygon2.jpeg)
«Полігон твердих та побутових відходів № 5 Підгірцях – одне з найпроблемніших і болючіших місць Київськоі області. На цьому полігоні утилізується біля 450 тис тонн сміття міста Києва та біля 50 тис тон сміття області. Хто бував у Підгірцях або поряд – розуміє критичність ситуації. Згідно планів міста Києва, до 2021 року полігон зачиняється, звіз сміття зупиниться. А поки вони роблять все, аби вплив на екологію був мінімальним. Разом з містом ми створимо робочу групу та вже через 2 тижні напрацюємо механізми з системного вирішення проблеми сміття в Київському регіоні. Важливе завдання – знайти можливість побудови сучасного сміттєвого заводу в області. Задача непроста, але поборемося. Рухаємося далі», – заявив Михайло Бно-Айріян.
Нагадаємо, на початку літа стало відомо, що Київ має намір поступово відходити від технології захоронення як від застарілої та екологічно небезпечної методики.