Головні новини
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство
Політика

На добудову всіх комплексів «Укрбуду» знадобиться 2 млрд грн

19.06.2020 Наталія Головаш 0

«Київміськбуд» провів фінансовий і технічний аудит та прийняв перші п’ять з 22 житлових об’єктів.

Фото: pixabay.com

Нагадаємо, інвестори, які купили житло у київських житлових комплексах, що будувалися однією з найбільших будівельних компаній в Україні - «Укрбудом», минулого року звернулися до Зеленського з проханням вирішити «критичну ситуацію, що відбувалася на будівельних майданчиках». У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський в ефірі телеканалу «1+1» заявив, що будинки «Укрбуду» добудує саме «Київміськбуд».

«Ми хочемо заспокоїти зараз усіх постраждалих інвесторів. На сьогодні на вечір це питання вирішене. І всю цю нерухомість буде добудовано, на себе зобов’язання взяв «Київміськбуд». Тобто питання буде вирішене», - запевнив тоді Зеленський.

Отже, 17 червня 2020 року президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в інтерв’ю «Главкому» прокоментував участь держави у добудові житлових комплексів «Укрбуду».

«На добудову всіх житлових комплексів «Укрбуду» не вистачає 2 млрд грн. Ми запропонували дієвий механізм – викуп квартир Державною іпотечною установою. Тобто ми не просимо нам ці гроші подарувати, ДІУ все одне буде купувати квартири за своїми програмами. І це допомогло б нам отримати необхідну суму на одночасний старт робіт на такій великій кількості будівельних майданчиків», - зазначив Кушнір.

Він наголошує, що аудит чітко показав: приймати потрібно лише всі об’єкти разом. За його словами, більша частина з ЖК, що залишилися, мінусові, і тільки чотири з них можуть забезпечити прибуток, за рахунок якого з’явиться можливість витягнути весь цей проект.

«Але всі вони будувалися на землях Міністерства оборони, тому ми зіткнулися з бюрократією та нерозумінням проблеми з боку відомства», - підкреслив Кушнір.

Очільник «Київміськбуду» зауважує, що вже прийняті житлові комплекси до введення в експлуатацію готові, але «ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція України) відмовляє, посилаючись на формальні причини».

Нагадаємо, ексдепутата, колишнього президента компанії-забудовника «Укрбуд» Максима Микитася підозрюють в організації схеми із заволодіння 82 млн грн на махінаціях із квартирами. На початку травня Вищий антикорупційний суд обрав колишньому депутату та скандальном забудовнику, якого підозрюють у махінаціях з квартирами Нацгвардії, новий запобіжний захід.