#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Бориспіль

На Бориспільщині сформовано Золочівську ОТГ

24.09.2019 Оксана Кириленко 0

Села Гнідин, Вишеньки Петропавлівське об'єдналися у Золочинську ОТГ із адміністративним центром у с. Гнідин.

Об'єднання відбулося враховуючи висновок Київської обласної державної адміністрації, затверджений розпорядженням голови КОДА від "14" червня 2019 року №355.

Відповідно повідомлення опубліковано на сторінці Вишеньківська Громада.

"Сьогодні відбулася чергова сесія Вишеньківської сільської ради на якій було прийнято рішення, враховуючи висновок Київської обласної державної адміністрації, затверджений розпорядженням голови КОДА від "14" червня 2019 року #355, об'єднатися з Гнідинською сільською територіальною громадою села Гнідин Бориспільського району Київської області у Золочівську сільську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Гнідин".

Територіальна громада — це, коли жителі об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Відповідно до Конституції України (ст.7), закону “Про місцеве самоврядування в Україні” (ст.71) держава гарантує територіальній громаді право самостійно реалізувати свої повноваження [1, ст.5; 2, ст.82].

Органи виконавчої влади, їхні посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені законодавством до повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм радами повноважень та в інших випадках, передбачених законом.

У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси громадян, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду з приводу визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що раніше КОДА продемонструвала проект змін до перспективного плану формування громади Київської області.