#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Бородянка
Довкілля

Мор птиці: на Київщині підтвердили спалах пташиного грипу

28.12.2020 Бобрик Юлія 0

Вже виявлено 463 трупи домашньої птиці.

Фото: pixabay.com

Як повідомляють в Держпродспоживсліжбі, 23 грудня на узбіччі автодороги на відстані близько 1 км від с. Леонівка, Іванківського району, в напрямку с. Коблиця, Бородянського району, було виявлено трупи 23 індиків та 440 курей.

Наразі ж Держпродспоживслужбі в Київській області інформують, що у знайденої мертвої домашньої птиці після досліджень було виявлено РНК вірусу пташиного грипу.

Таким чином, зону близько 1 км від с. Леонівка Іванківського району Київської області було визначено епізоотичним вогнищем. До зони захисту потрапили населені пункти в радіусі 3 км від епізоотичного осередку: с. Леонівка Іванківського району та с. Коблиця Бородянського району. Натомість до зони нагляду входить територія радіусом 10 км від епізоотичного осередку: с. Блідча, с. Коленці, с. Зимовище, с. Рудня-Тальська, с. Соснівка Іванківського району, а також с. Тальське, с. Мирча, с. Стара Буда, с. Великий Ліс, хутір Михайлівський і с. Красний Ріг Бородянського району.

«Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження захворювання відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці», – повідомляють в службі.

Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просять з розумінням віднестись до дій фахівців та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території. А при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити у відповідну службу у своєму районі або області.

Як повідомляв «Погляд», з приходом зими розпочався сезон порятунку лебедів. Також читайте – чим можна і заборонено годувати птахів взимку.

Нагадаємо, 8 грудня в Україні стартувала екоакція «Нагодуй птахів взимку».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.