Новини
Ірпінь
Суспільство
Пригоди
Довкілля
Пожежі
Земля
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Моніторинг торфу на заплаві річки Ірпінь: рятувальники намагаються запобігти загоранням породи

21.04.2020 Погляд

21 квітня ірпінські рятувальники моніторили місця залягання торфовищ на території Ірпінського регіону та рівень води в каналах меліоративної системи заплави р. Ірпінь.

Під час перевірки особливу увагу приділили місцям, де виникнення загорань є найбільш ймовірним, та територіям, що розташовані безпосередньо біля лісостепових зон.

Осередків загорання не виявили. Проте вогнеборці не втрачають пильність, адже пожежу легше попередити, а ніж потім ліквідовувати.

Нагадаємо, що горіння торфовищ є нагальною проблемою для регіону. Свого часу на заплаві місцеві жителі вирощували городину. Тому поля не заростали бур’янами.

Згодом ці землі сільськогосподарського призначення опинилися у власності певних осіб. Ірпінська міська рада, перевищивши свої повноваження, перевела їх під багатоповерхову забудову.

Величезні площі не обробляються, восени рослинність перетворюється на сухостої. З різних причин, зокрема й через підпали, вони горять.

Унаслідок цього та зменшення рівня поверхневоґрунтових вод на заплаві періодично трапляються загоряння торфу, загасити які часом дуже важко.

Нещодавно торфовище горіло поблизу ЖК «Синергія сіті» – незаконної забудови, яка ведеться в Ірпені. Цілком ймовірно, що пожежа сталася через неї.

Адже щоб відвести з території будівельного майданчика підземні води, забудовники прорили на заплаві обвідні канави для дренажу.

Саме тому рятувальники перевіряли рівень води в каналах меліоративної системи заплави р. Ірпінь.

Це як індикатор насиченості торф’яних мас вологою, яка не дозволить породі горіти на глибині залягання.