Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

МОН планує провести вступну кампанію на максимальній дистанції

29.04.2020 Косянчук Інна 0

МОН хоче скоротити контактів цьогорічних абітурієнтів з представниками вищих навчальних закладів. Низка нововведень ще на стадії розробки

І закінчення навчального року, і вступна кампанія цього року буде не схожою на попередні. За повідомленням osvita.uа, під час цьогорічної вступної кампанії Міністерство освіти і науки хоче  максимально скоротити кількість контактів абітурієнтів та представників вишів. Про це йдеться у  відповідях освітнього відомства на запитання вступників.  

Зокрема, заяви до вишів абітурієнти цьогоріч подаватимуть онлайн через власні електронні кабінети.

У МОн зазанчають, що відомство працює над тим, аби вступники могли подавати оригінал заяви (за якою хочуть бути зараховані), накладаючи електронний підпис, таким чином, щоб не було необхідності особисто привозити оригінал документа про освіту до закладів вищої освіти. А привезти його можна буде привезти вже після початку навчання. Однак якщо такої можливості не буде, то МОН продовжить термін подачі оригіналів документів».

Серед новацій – і те, що вступники з числа пільгових категорій зможуть подавати заяви онлайн після того, як нададуть документи, що підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу.

Також розробляється окремий додаток до електронного кабінету для вступників на контрактну форму навчання. Їх зараховуватимуть до вишів, коли буде підтверджено отриману рекомендацію в ЄДЕБО за допомогою електронного підпису.

«У разі, якщо через карантин вступникам невчасно видадуть свідоцтва про повну загальну середню освіту, вони отримають можливість подавати заяви в електронному кабінеті вступника без самого атестата, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подавати після початку навчання», йдеться у повідомленні.

І зазначається, що у разі, якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можна буде проводити також  дистанційно  – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників. Якщо ж виявиться, що це буде технологічно неможливо, університети мають забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів