Новини
Всесвіт

Місяць на 100 мільйонів років старший, ніж всі думали


Нове дослідження місячних скель Аполлона свідчить про те, що Місяць старший, аніж вважалося раніше.

На думку дослідників, Місяць сформувався приблизно через 50 мільйонів років після Сонячної системи, що набагато раніше, ніж попередня оцінка 150 мільйонів років після утворення Сонячної системи. Таку нову оцінку отримала група вчених під керівництвом Німеччини, вивчивши три рідкісні елементи, повідомляє space.com.

Довідково:
Традиційна історія появи Місяця наступним чином: Сонячна система виникла приблизно 4,56 мільярда років тому з хмари газу та пилу в нашому космічному сусідстві. Тоді, на початку історії Землі, об'єкт розміром з Марс зіткнулася з прото-Землею на ранній стадії її формування. Удар припав не по центру, а під кутом. В результаті більша частина речовини об'єкта, що вдарився, і частина речовини земної мантії були викинуті на навколоземну орбіту. Це зіткнення утворило навколо Землі величезну хмару уламків, які й об’єдналися у наш Місяць.

Зразок, зібраний під час місії Apollo 12, є переважно ільменітовим базальтом, а також включає скло, створене ударом. Однак нова теорія, щодо віку Місяця у 4,51 мільярда років, з’явилася після того, як команда повторно проаналізувала зразки, повернені космонавтами Аполлона приблизно 50 років тому. Завдяки тому, що на сьогодні існують значно вдосконалені прилади, експерти зуміли зробити більш чіткі вимірювання гірських порід.

Нагадаємо, Ілон Маск планує відправити людей на Місяць.

Також нещодавно стало відомо, що експедиція на Місяць обійдеться NASA мінімум у 20-30 мільярдів доларів.