#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Політика

Мінцифри трансформує ЦНАПи

19.08.2020 0 Косянчук Інна 0

Центри надання адміністративних послуг при райдержадміністраціях перетворяться на такі структури при ОМС. На Київщині вже затверджено план трансформації та розпочато його виконання.

Міністерство цифрової інформації планує до кінця цього року перетворити 395 ЦНАП при райдержадміністраціях на ЦНАП при органах місцевого самоврядування.

Як пояснює Мінцифри на своїй Фейсбук-сторінці, необхідність  трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП ОМС дасть можливість уникнути дублювання функцій там, де ці структури працюють одночасно, та оптимізувати використання публічних ресурсів. Окрім того, опісля передачі повноважень громади зможуть впливати на якість адміністративних послуг.

«На прикладі 6 пілотних областей (Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської) ми проаналізували стан ЦНАП РДА, їх готовність до реорганізації, а також проблеми та ризики на місцях. За результатами комплексного аналізу експерти розробили пропозиції щодо утворення ЦНАП ОМС, зокрема з використанням інфраструктури ЦНАП РДА.  Наступні 8 областей (Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська та Тернопільська) нещодавно затвердили плани трансформації та розпочали їх виконання», - ідеться у повідомленні.

Також зазначається, що станом на серпень із 124 районних центрів пілотних областей в 47%, а це 59 районів – утворені та функціонують ЦНАПи ОМС. В 65 районних центрах (а це 53%) нині працюють над створенням ЦНАП органів місцевого самоврядування.

Довідка. Проєкт з трансформації реалізується спільно з експертами Офіс реформи адмінпослуг SURGe, що фінансується урядом Канади, та програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe, ULEAD з Європою: створення ЦНАП.

Як повідомляв «Погляд», до грудня Мінрегіон планує створити нові райдержадміністрації.