Новини
Україна
Довкілля

Мінприроди збережено, але перейменовано

03.09.2019 Бобрик Юлія 0

Міністерство залишать центральним органом виконавчої влади, але перейменовують на Міністерство енергетики та захисту довкілля та приєднають інше міністерство.

Кабмін ухвалив постанову від 2 вересня 2019 року № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів влади».

Нагадаємо, наприкінці серпня стало відомо, що в Україні ліквідовують Міністерство екології.

«Цією постановою фактично Мінприроди залишили центральним органом виконавчої влади і перейменовують на Міністерство енергетики та захисту довкілля. Натомість Мінпаливенерго реогранізовують та приєднують до Мінприроди», – пояснюють в Environment People Law (EPL). – «Поєднання двох міністерств викликало резонанс та увагу широкої громадськості, оскільки це не лише об’єднання двох установ. Суміщення таких двох напрямків вимагає зміни старої парадигми у сфері енергетики, сучасного мислення та усвідомлення цивілізаційних викликів».

Зокрема, згідно документу, Міністерство екології та природних ресурсів перейменують на Міністерство енергетики та захисту довкілля України. В свою чергу Міністерство енергетики та вугільної промисловості реорганізують шляхом приєднання до Міністерства енергетики та захисту довкілля. Натомість зазначається, що Міністерство енергетики та захисту довкілля є правонаступником майна, прав і обов’язків Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

На думку активістів, наступним логічним кроком влади була б розробка policy agenda для Міністра за європейським зразком з подальшою її публічною презентацією та можливістю для дискусії та обговорення.