Блоги

Михайло Погребський: Землі музею в Пирогові потребують захисту

Повертаємось до надзвичанйо важливої теми – боротьби за особливо цінні землі поблизу Національного музею народної архітектури та побуту України, що в Пирогові.

Михайло Погребський: Землі музею в Пирогові потребують захисту - зображення

Увага! Прошу максимального репосту та підтримки в суді! Землі навколо музею в Пирогові потребують захисту! В середу 16 лютого 2022 року на 9 годину 45 хвилин призначено ПРОДОВЖЕННЯ розгляду справи 910/6837/20 за адресою вул. О.Копиленка, 6, зал судових засідань 10, кабінет 332!

2 лютого 2022 року в Касаційному господарському суді в складі Верховного суду відбулось засідання в судовій справі № 910/6837/20 по земельній ділянці площею 18,8525 га з кадастровим номером 8000000000:79:098:0034 – це одна із судових справ за позовами прокуратури проти земельного монстра – сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокомбінат "Хотівський", з яким пов'язані олігархи Андрій Іванов та Василь Хмельницький!

Саме ця справа, № 910/6837/20, першою попала в касаційну інстанцію та була призначена до розгляду – таким чином ставши ключовою, адже рішення по ній буде визначати чи, принаймні, значно впливати на рішення по іншим справам з цього ряду.

Попередній мій пост на цю тему, в якому я детально описав ситуацію на поточний момент, тут.

Михайло Погребський: Землі музею в Пирогові потребують захисту - зображення

Отже, поки що судова колегія в складі головуючого суддді Мачульського Г.М., суддів Чумака Ю.Я., Уркевича В.Ю. так і не спромоглась винести рішення по даній справі!

Засідання почалось з того, що судді відмовились допустити до процесу багаторічного захисника пирогівських земель, кандидата історичних наук Ігоря Паньківа, який в даній справі представляв Музей в Пирогові як третю особу на стороні позивача, себто прокуратури – як в першій інстанції (Господарський суд м. Києва), так і в апеляційній (Півнчіний апеляційний господарський суд)! Свою відмову допустити до процесу І. Паньківа суд мотивував вимогами ГПК.

Вибування Паньківа із судового процесу – звичайно, удар по захисникам пирогівських земель, адже І. Паньків - не просто ветеран захисту земель навколо музею, він достеменно знає історію питання перманентної боротьби із "Агрокомбінатом "Хотівський" та ним же створеним, що не підлягає сумніву, фіктивним житловим кооперативом!

Крім того, Паньків чітко формулює і пояснює в судах, а НАВІЩО, власне, музею в Пирогові як найбільшому скансену (музей під відкритим небом) в Європі необхідні ОХОРОННІ (буферні зони), чому цінність музею знівелюється - якщо його буде оточувати не концептуально задуманий антураж у вигляді неспотвореного традиційного історичого та природного ландшафту, а сучасна висотна забудова!

Натомість "Агрокомбінат "Хотівський" на судове засідання по справі 910/6837/20 притягнув, так би мовити, тяжку артилерію!

Це незмінний, і, очевидно, незамінний адвокат, яка БАГАТО років захищала в судах фіктивні житлові кооперативи та "Агрокомбінат "Хотівський" – що, до речі, ще раз підтверджує той очевидний факт, що всі ці житлові кооперативи (ОКЖК), яким за Черновецького за просто так роздали біля тисячі гектарів особливо цінних земель, зокрема, й сотні гектарів в Пирогові, та які складались із підставних "бідних студентів" – всі вони є дітищем самого ж "Хотівського"!

Отже, на сцену вийшла Ганна Іщенко! Трошки призабута Ганна Іщенко - та сама Ганна Іщенко, яка на останніх виборах в Київську міську раду балотувалась від ЗЕ-команди по Печерському району під брендом борчині із незаконними забудовами та "підвищувачки екології"!

Про неї обов'язково прочитайте тут.

Михайло Погребський: Землі музею в Пирогові потребують захисту - зображення

Загалом, "правова позиція" Г. Іщенко стосовно всіх земель, які колись були в оренді у "Хотівського" і на які він претендує знову, зводиться до наступного: оскільки прокуратура ще в старих судових справах відсудила у фіктивних кооперативів землі, від яких на користь кооперативів відмовився "Хотівський," та повернула іх у комунальну власніть міста, тобто було скасовано горезвісне рішення Київради від 1 жовтня 2007 року, то це означає автоматичне повернення "Агрокомбінату "Хотівський" права оренди на раніше орендовані землі, від яких він відмовився на користь ним же створених кооперативів! Хитро і геніально – ну просто таки безпрограшний варіант!

Захисники історико-культурної спадщини та журналісти прийдуть знову на суд – на підтримку прокурора та на захист нашої національної перлини – музею в Пирогові!

Отже, ПРОШУ прийти на суд 16 лютого 2022 року!

Враховуючи прискіпливий контроль та перевірку документів на вході в суд, прошу прийти дещо раніше, оскільки після часу, на який призначено судове засідання, вас можуть просто не пропустити! З собою мати документи, що належним чином посвідчують особу – паспорт або водійські права!

Іще! Тікати ми не збираємось, а от щодо такої ключової фігури з "Агрокомбінату "Хотівський", як Вася Хмельницький, в ЗМІ повідомлено, що той ще 12 лютого швиденько вилетів з України.

Як і, до речі, Вадим Столар, якого називають ймовірним (хоча які тут можуть бути сумніви?) учасником понятійного договору по дерибану 240 га особливо цінних пирогівських земель!

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.