Мешканців Коцюбинського сьогодні вакцинували проти COVID-19: деталі
20 березня у селищі Коцюбинське мобільна бригада зробила перші щеплення від COVID-19
Про процес вакцинації в населеному пункті, а також про свій стан після щеплення, на сторінці Громади Коцюбинського розповіла редакторка ГО Рух Чесно - Ірина Федорів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162944677_1391201804565293_4043966973484762779_n.jpg)
"У мене після отримання вакцини самопочуття нормальне. Протягом вакцинації в порядку живої черги разом зі мною щепилися медики, літні люди, представники депутатського корпусу, колеги з ГО, інші представники громади", - розповіла журналістам " Погляду" Ірина.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162115784_1391203017898505_2922643668505811961_n.jpg)
Принцип був такий, що сімейні лікарі записували на щеплення людей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162949245_1391202887898518_1050853156684635681_n.jpg)
Другу дозу вакцини, люди, які прийшов на неї сьогодні, отримають вже через 90 днів. Кожна ампула розрахована на певну кількість людей і вакцина має бути використана. Для цього лікарі намагаються знайти певну кількість бажаючих.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162957332_1391203451231795_6390201901095046022_n.jpg)
Ірина розповіла і про певні мінуси в організації кампанії з вакцинації в Коцюбинському. Бригада медиків запізнилася майже на годину. Усі жителі чекали на лікарів у коридорах. Утворився натовп, люди обурювалися. Час було втрачено і на написання згоди кожною людиною та пошук ручок.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162537016_1391203621231778_7261552838733335526_n.jpg)
"За цей час в коридорі була вже така черга що.... Якби були в 10 і почали процес - люди б масово не скупчувалися. Я попросила відкрити вікно.За 10 хв до приїзду бригади роздали згоди на вакцинацію. Вони прості. Але ці згоди можна було роздати ще в 9:50 і по ходу всі хто підходили б ставати в чергу займали б собі чергу і потихеньку заповнювали б цю згоду,"- розповідає Ірина Федорів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/162720431_1391201507898656_7976133210357418301_n.jpg)
Щепленню передував огляд у лікарів, але і тут були певні організаційні недоліки.
"Далі треба було йти на огляд в кабінет до лікаря. Він перше був, а потім кудись пропав і навіть свої колеги не могли його знайти. Словом такий-собі "кавардачок". І це теж треба продумати, щоб не стояли всі в одні двері. Бо заразитися, коли вакцинують і це перша доза не дуже хочеться,"- поділилася Ірина.
Ірина впевнена, що усі організаційні недоліки пов’язані із тим, що такий формат вакцинації відбувається в Коцюбинському вперше і алгоритм дій досконало не відпрацьований. Далі, на думку Ірини, все повинно налагодитись. Жінка надала читачам кілька порад.
"Бережіть наших сімейників і телефонуйте тоді, коли справді треба, бо на медиків навантаження колосальне. Для вакцинації треба обов'язково підписати декларацію із сімейником. Інакше важко потрапити у списки.Слідкуйте за календарем щеплень для дітей. І пам'ятайте, краще упередити, аніж потім лікувати і героїчно боротися з наслідками", - порадила у своєму дописі Ірина Федорів.
«Погляд» розповідав, що оновлено карантинні зони України: Київ став «червоним». Як повідомляв «Погляд», після завершення канікул столичні школи навчатимуться дистанційно до 9 квітня.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.