Новини
Біла Церква

Махінація в Держгеокадастрі Київщини: у держави «вкрали» землю на 1,4 млн грн

29.03.2019 Александр Чернышенко 0

 Держслужбовець Держгеокадастру, знаючи, що 8 земельних ділянок державної власності перебувають в оренді осіб, які за їх користування справно сплачували кошти до бюджету, підробила документи та незаконно, без відома цих громадян, передала землю в приватну власність третім особам.

Про це повідомили у прокуратурі Київщини.

Внаслідок цих протиправних дій посадовця з державної власності вибуло 16 га земель сільськогосподарського призначення, а державі спричинені збитки в розмірі майже 1,4 млн грн.

З огляду на це Білоцерківська місцева прокуратура повідомила керівнику одного із відділів Головного управління Держгеокадастру у Київській області про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам окремих громадян та державним інтересам та службовому підроблення).

Зараз вирішується питання про відсторонення державного службовця від займаної посади та обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.