Чорнобиль
Екологія

МАГАТЕ провела інспекцію на Чорнобильській АЕС — яка мета перевірки

Перевірка пройшла відповідно до чинної Угоди між Україною та МАГАТЕ, пов'язаної з виконанням зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ провела інспекцію на Чорнобильській АЕС — яка мета перевірки - зображення
Чорнобильська АЕС. Фото: bigmir.net

З 31 січня до 2 лютого 2024 року на території Чорнобильської атомної електростанції пройшла інспекційна місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Перевірка пройшла відповідно до чинної Угоди між Україною та МАГАТЕ, пов'язаної з виконанням зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це повідомляє у суботу, 3 лютого, Державна інспекція атомного регулювання України.

Мета інспекції МАГАТЕ

Команда інспекторів МАГАТЕ разом із представником Державної інспекції ядерного регулювання провела огляд, метою якого була верифікація відсутності недекларованих ядерних матеріалів та підтвердження достовірності даних щодо конструкції ядерного об'єкта, наданих Україною.

За підсумками перевірки якихось порушень виявлено не було.

МАГАТЕ провела інспекцію на Чорнобильській АЕС — яка мета перевірки - зображення

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який має перетворити Чорнобильську зону відчуження на територію безпечного відродження та розвитку. Лише з 2017 по 2022 рік цю територію відвідали понад 250 тисячі туристів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.