Новини
Екологія

Чорнобильську зону планують перетворити на туристичний магніт

Лише з 2017 по 2022 рік цю територію відвідали понад 250 тисячі туристів.

Чорнобильську зону планують перетворити на туристичний магніт - зображення

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який має перетворити Чорнобильську зону відчуження на територію безпечного відродження та розвитку.

Для цього були внесені зміни но низки законів щодо регулювання питань функціонування місць, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Уряд планує зробити зону відчуження туристичним магнітом для відвідувачів з усього світу. Лише з 2017 по 2022 рік цю територію відвідали понад 250 тисячі туристів.

"Після Перемоги туристичний інтерес до України зростатиме, а з ним і кількість охочих побачити місця, що зазнали впливу мирного атому, а далі російської варварської окупації", -

Міністр захисту довкілля та природних

ресурсів України Руслан Стрілець.

Також в Чорнобилі розвиватимуть промисловий потенціал — будуватимуть об'єкти альтернативної енергетики та високотехнологічних виробництв. Для цього залучатимуть інвестиції.

Крім того, в зоні відчуження планують робити наукові відкриття та зберігати унікальну екосистему Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

"Десятки тисяч гектарів Зони відчуження можуть стати територією інновацій та екологічного лідерства. Ми маємо створити нову історію Чорнобильської зони відчуження. Територія пам'яті про страшні події 1986-го року символізуватиме відродження", -

Міністр захисту довкілля та природних

ресурсів України Руслан Стрілець.

Нагадаємо, у Національному музеї "Чорнобиль", що на Подолі, презентували екскурсію у VR-шоломах. Завдяки технології віртуальної реальності відвідувачі прямо з музею зможуть потрапити у зону відчуження та подивитися на місця, де були зібрані артефакти представлені в експозиції.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.