Україна

МАГАТЕ: Обстріл Запорізької АЕС завдав шкоди, але радіація в нормі (ВІДЕО)

10.08.2022
Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що обстріл окупантами Запорізької АЕС завдав певної шкоди, але радіація в нормі.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що обстріл окупантами Запорізької АЕС завдав певної шкоди, але радіація в нормі.

В агентстві зазначають про відсутність безпосередньої загрози ядерній безпеці.

Російський обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції, стіни, дах і вікна в зоні сховища відпрацьованого ядерного палива і кабелі зв'язку, які є частиною його системи радіаційного контролю, що може вплинути на роботу трьох датчиків. Також отримав поранення український охоронець ЗАЕС.

Але при цьому видимих пошкоджень контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом чи захисного периметра об'єкта не було.

Проте, російські обстріли порушили практично всі сім незамінних компонентів ядерної безпеки на ЗАЕС.

Крім того, країни G7 звернулися до росії з вимогою негайно повернути українській владі повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, оскільки ситуація загрозлива не лише для України, а й для усієї міжнародної спільноти.


Провайдер Інтернет послуг Best - це Швидкісний інтернет та якісне Телебачення у Милій.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.