Новини
Технології
Автоновини
За кордоном

Lunar Rover: світовим автовиробникам пропонують створити авто для поїздок по Місяцю

12.02.2020 Александр Чернышенко 0

Лідерам автомобільної галузі запропонували розробити нове авто для астронавтів.

Про це повідомляють у NASA.

Lunar Rover планують використовувати під час наступного польоту на Місяць, який запланований на 2024 рік. “Програма Артеміда” має стати наймасштабнішою і найамбітнішою експедицією на Місяць, в якій візьмуть участь «перша жінка і черговий чоловік».

Новий місяцехід і роботи-помічники мають допомогти астронавтам досліджувати ті місця, куди вони не зможуть дістатись самостійно. “Програма Артеміда” передбачає висадку астронавтів на південний полюс Місяця.

Новому місячному авто належить виконати низку важких завдань. У минулому кожна місія Аполлона щоразу далі відходила від космічного апарата. Якщо під час експедиції Аполон-11 це було трохи більше півмилі (менше за кілометр), то астронавти Аполлона-15-17 за допомогою Lunar Roving Vehicle змогли просунутися на 15 миль (24 км).

Пішки астронавти зможуть пройти щонайбільше півмилі, а з новим транспортом ефективність їхньої роботи зросте в геометричній прогресії. Новий місячний всюдихід має бути розрахований на кількох людей і керування людиною. Серед вимог до нього: відкрита кабіна, сучасні технології та засоби зв’язку.

Ілюстрації - NASA.