#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля
Україна-суспільство

Ліс у смартфоні: тепер заблукати буде важче

28.07.2020 Бобрик Юлія 0

У Держлісагентстві розповіли, як легко визначити географічні напрями у лісі та дізнатися про своє місцерозташування за допомогою смартфону.

Фото: Погляд

Відео-лайфхаком на своїй сторінці у Facebook поділився голова Держлісагентства Василь Кузьович.

Так, Андрій Білоус з кафедри таксації лісу та лісового менеджменту НУБіП України розповідає, як біло-зелені квартальні стовпчики можуть допомогти визначити географічні напрями в лісі. На чотирьох сторонах таких стовпчиків нанесено номери. Ребро між найменшими значеннями кварталів вказує на північ, ребро між більшими значеннями – на південь. Це допоможе зорієнтуватися на місцевості.

https://www.facebook.com/bilous.andrii/posts/3365552230194774

В ДСНС запевняють: якщо заблукав у лісі, головне - зберігати спокій та уникати паніки. Краще зупинитися і пригадати останню прикмету на знайомій частині шляху і постаратися простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, судноплавну ріку, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте «на воду» – униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево – погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

Звісно, зовсім іншими будуть ваші дії, якщо є зв'язок. Наразі кожен ліс із квартальною мережею можна побачити у своєму телефоні. Минулоріч Держлісагенство запустило пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини. Станом на 28 липня у реєстрі оприлюднена інформація про 62 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. За допомогою цього ж проєкту, який включає онлайн-мапу рубок, можна дізнатися своє місце розташування. Онлайн-карта рубок поширюється на 24 області, зокрема Київську.

Нагадаємо, минулоріч в листопаді до цього проєкту було підключено шість областей України.

До речі, якщо ви, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, але не знаєте, де саме знаходитеся, аби перевірити законність дій, можна зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта». При цьому у вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Варто зазначити, що наразі в Україні впроваджується управління лісами за європейськими критеріями, в рамках якого мають посилити контроль від рубки до відслідковування виробництва.