Новини
Здоров'я
За кордоном

Лікарі з Сінгапуру повідомили про нові симптоми коронавірусу COVID-19

10.03.2020 Надiя Проценко 0

Вчені з Сінгапуру виявили нові симптоми захворювання, що викликається коронавірусом. Ці симптоми можуть створювати неправдиву картину про наявність у пацієнта лихоманки денге. Про це повідомила газета The Straits Times.

Лікарі з Сінгапуру повідомили про нові симптоми коронавірусу COVID-19

У статті зазначається, що у двох пацієнтів, яким було діагностовано лихоманку денге, також невдовзі підтвердився тест на коронавірус. Це чоловік і жінка 57-років. Вони потрапили до лікарні з типовою клінічною картиною для денге: висока температура і висип. При цьому у них не було звичних для COVID-19 симптомів: нежитю, кашлю, болю в горлі. Проте тест на коронавірус виявився позитивним.

Група лікарів із Системи охорони здоров’я Національного університету заявили, що два випадки підкреслюють важливість визнання хибнопозитивних результатів денге у пацієнтів із Covid-19. Хворі на денге зазвичай мають лихоманку та висип, але на відміну від пацієнтів Covid-19 у них немає таких респіраторних симптомів, як нежить, кашель або біль у горлі. «Якщо не розглядати Covid-19 через позитивний результат швидкого тесту денге, це має серйозне значення не тільки для пацієнта, але і для здоров'я населення, – заявили лікарі. – Ми підкреслюємо нагальну потребу у швидких, чутливих та доступних діагностичних тестах для Sars-CoV-2, які повинні бути високоточними для захисту здоров'я населення».

Обидва пацієнти в цій статті пройшли позитивний тест на денге і розглядалися як хворі на денге, поки не було встановлено, що вони заразилися коронавірусом.

Довідково:
Sars-CoV-2 – це новий коронавірус, який викликає хворобу Covid-19.
Станом на лютий цього року в Сінгапурі було зареєстровано 3264 випадки денге. Щонайменше 160 людей захворіли в Сінгапурі через коронавірус.

За даними онлайн-мапи, кількість хворих у світі на коронавірус COVID-19 сягнула майже 115 тисяч осіб. Жертвами стали понад 4 тисячі людей. Одужали більше половини хворих – понад 64 тисячі громадян по всьому світу.

За інформацією МОЗ, в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. За весь період спалаху коронавірусу до Центру громадського здоров’я України надійшло 40 підозр щодо захворювання на COVID-19. Наразі 4 зразки ще перебувають на стадії дослідження.

У зв’язку із поширенням COVID-19 в світі громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до країн або окремих територій держав, найбільш уражених вірусом. Зокрема до Іспанії, північних регіонів Італії, Франції, В‘єтнаму, Республіки Корея, Японії, Ірану.