Новини
Гостомель
Культура
Київщина-суспільство

Леоніду Мальчевському — 97: легенда Гостомеля викладає музику


Почесному громадянину Гостомеля Леоніду Мальчевському виповнилося 97. Це людина-легенда, яка все своє життя віддала мистецтву. Маестро й досі викладає уроки духової музики у рідному селищі.

Народився Леонід Антонович у ніч із 24 на 25 грудня 1923 року на Житомирщині. Початкову музичну освіту отримав у оркестрі свого батька.

Як розповідає Гостомельська селищна рада, 1951-го він закінчив Київське музичне училище, 1968-го — державний педагогічний університет ім. Горького (спеціальність кларнетист, диригент духових оркестрів).

Мальчевський займався у Київській консерваторії і прослухав практикум для керівників дитячих оркестрів на Саратівських однорічних курсах, які організувало Міністерство оборони, в 1970-1980 роках викладав у Київській школі мистецтв.

У 1985-му вийшов на пенсію, перебрався жити до Гостомеля. Очолював місцевий оркестр, працював у Бучанській школі-інтернаті, Ірпінській музичній школі, був керівником духового оркестру підліткового клубу «Мрія» (Гостомельський склозавод).

Багато років поспіль Мальчевський очолює оркестр «Фанфари» (ЦТДЮ).

За цей час він прищепив любов до музики тисячам вихованців. Сотні з них стали професійними музикантами, решта — обрали інші важливі професії. Але усіх і досі окрилює сила мистецтва.