Леоніду Мальчевському — 97: легенда Гостомеля викладає музику
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Malch-Gost.jpg)
Почесному громадянину Гостомеля Леоніду Мальчевському виповнилося 97. Це людина-легенда, яка все своє життя віддала мистецтву. Маестро й досі викладає уроки духової музики у рідному селищі.
Народився Леонід Антонович у ніч із 24 на 25 грудня 1923 року на Житомирщині. Початкову музичну освіту отримав у оркестрі свого батька.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Malch-Gost-1.jpg)
Як розповідає Гостомельська селищна рада, 1951-го він закінчив Київське музичне училище, 1968-го — державний педагогічний університет ім. Горького (спеціальність кларнетист, диригент духових оркестрів).
Мальчевський займався у Київській консерваторії і прослухав практикум для керівників дитячих оркестрів на Саратівських однорічних курсах, які організувало Міністерство оборони, в 1970-1980 роках викладав у Київській школі мистецтв.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Malch-Gost-2.jpg)
У 1985-му вийшов на пенсію, перебрався жити до Гостомеля. Очолював місцевий оркестр, працював у Бучанській школі-інтернаті, Ірпінській музичній школі, був керівником духового оркестру підліткового клубу «Мрія» (Гостомельський склозавод).
Багато років поспіль Мальчевський очолює оркестр «Фанфари» (ЦТДЮ).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Malch-Gost-3.jpg)
За цей час він прищепив любов до музики тисячам вихованців. Сотні з них стали професійними музикантами, решта — обрали інші важливі професії. Але усіх і досі окрилює сила мистецтва.