Новини
Повітря
Київ

Київ - в топ-10 міст із найбруднішим повітрям у світі


Показник забруднення повітря у місті значно перевищує норму.

Фото: pixabay.com

Згідно з даними SaveEcoBot, станом на 17 лютого середній індекс AQI по Києву становить 90 пунктів, при нормі 0–50 AQI PM2.5. Натомість в окремих районах міста показник щонайменше втричі вищий допустимої норми.

Скрін з SaveEcoBot

А от на IQ Air зафіксували набагато гірші показники. У рейтингу забрудненості атмосфери та якості повітря у великих містах світу українська столиця сьогодні з показником 153 AQI опинилася на дев’ятому місці.


Скрін з IQ Air

Що не так з повітрям у Києві

За даними спостережень на стаціонарних постах ЦГО ім. Б. Срезневського, у період з 9 по 15 лютого у повітрі в окремих районах Києва відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки (у 2,8-3,1 раза), оксиду вуглецю (у 1,3 раза), діоксиду азоту (у 4,0-4,5 раза) та формальдегіду (у 2,0-2,3 раза).

«Загалом, порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря діоксидом азоту знизився, іншими домішками – майже не змінився. За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери», – зазначають фахівці.

До слова, цьогоріч якість повітря у столиці України не вперше залишає бажати кращого. Основний внесок у загальне забруднення атмосферного повітря міста належить автотранспорту, вважають експерти.

Ми інформували, що за 2020 рік в Україні атмосферному повітрю завдано збитків на понад 73 млн грн.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.