Новини
Київщина
Здоров'я
Київ

Київ не закриватимуть на в'їзд і виїзд: Поворозник

16.03.2020 Косянчук Інна 0

Посадовці КМДА розповіли, що змін у роботі громадського транспорту міста поки що немає, а  обмеження  автобусних перевезень, у тому числі приміських – компетенція Кабміну

Сьогодні, 16 березня, посадовці КМДА під час брифінгу розповіли про обмежувальні заходи щодо стримування поширення вірусу COVID-19 у Києві.

Втім, хворих на коронавірус у столиці поки не зафіксовано. Було проведено тести 60 людям, у яких  підозрювали цю хворобу, але вони дали негативний результат. У лікарнях Києва є 4 тисячі тестів, які проводяться на основі аналізу крові, а до кінця тижня надійде ще тисяча, де результат визначатиметься за мазком із слизової рота. Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан рекомендував людям не купувати тести для самостійного застосування, адже діагностика COVID-19 відбувається на основі комплексу аналізів, а не лише одного тесту. Також посадовець попросив усіх дотримуватися респіраторної гігієни, старатись обмежувати контактування з людьми без нагальної потреби, бути обережними у транспорті тощо.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник звернув увагу на транспортні питання під час обмежувальнх заходів. Він зазначив, що робота метро та іншого громадського ранспору в Києві не буде обмежена, і також попросив усіх пасажирів бути обережними, бажано одягати маски у транспорті. Він повідомив, що з п’ятниці транспорт проходить дезинфекцію.  Він порекомендував усім користуватися транспортом лише для доїзду на роботу, до лікарні, до аптеки тощо і одягати  маски у громадському транспорті"

Те, що буде закрита більша частина розважальних і торговельних закладів, стримає перетік людей. Також Поворозник рекомендував максимально обмежити спілкування, включаючи родичів, для того, щоб не дати можливості розповсюдження інфекці.

За його словами, поки що рішення щодо закриття міста на в'їзд чи виїзд не приймалося. «І  на сьогодні таких рішень не планується приймати", - зауважив Поворозник.

А щодо обмеження пересування людей між  Києвом та іншими населеними пунктами України, посадовець пояснив, що питання скасування автобусних перевезень, у тому числі приміських, не належить до компетенції КМДА.  "Це питання у більшій частині до урядових комісій. Я нагадаю, що обмеження пересування людей це виключно норма яка була запропонована Кабінетом Міністрів. Скасування маршрутів, поїздів, це - питання до Кабміну, який має унормувати питання перевезення пасажирів між містами України”.

Поворозник поінформував, що обмежувальні заходи у столиці запровджуються з 17 березня і триватимуть попередньо до 3 квітня, або ж до особливого розпорядження.

Як уже повідомляв «Погляд», міський голова Києва Віталій Кличко поінформував, що у Києві обмежується  чи закривається робота низки закладів, працюватимуть лише продуктові та господарські магазини, АЗС,  банки та банкомати, аптеки.

Микола Поворозник також додав, що ЦНАПи працюватимуть у черговому режимі, тобто по телефону чи онлайн відбуватиметься запис, а прийом людей – залежно від терміновості надання послуги. А ось пошта працюватиме, але Поворозник попросив, щоб, за можливості, люди переводили платежі за комунальні послуги в онлайн.