Новини
Київщина

Кияни, які виїжджають на тривалий час із квартири платитимуть за тепло по-новому

18.12.2019 Оксана Кириленко 0

На брифінгу в КМДА директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін повідомив, що із 1 травня 2020 року мешканці багатоквартирних будинків, які виїжджають на тривалий час і фактично не споживають послуги теплозабезпечення, будуть оплачувати послугу з урахуванням мінімального питомого споживання.

"Є методика розподілу обсягів теплової енергії, якою передбачено таке поняття, як мінімальне питоме споживання. Вона вже затверджена. Якщо не буде ніяких змін, методика почне працювати з нового опалювального сезону з 1 травня 2020 року. За наявності індивідуального приладу обліку теплової енергії споживач буде отримувати певну мінімальну частину, яку він повинен буде сплатити, навіть за відсутності споживання. Це буде стимулювати споживачів своєчасно передавати показники лічильників і виправить ситуацію з перерозподілом усередині будинку", - розповів Лопатін.

На сьогодні в правовому полі відсутній механізм відключення від тепла окремої квартири. Можна тільки за згодою переважної більшості мешканців будинку, відключити тепло у всій будівлі. Таким чином, якщо людина їде на тривалий час, близько року, але при цьому не передає дані свого квартирного лічильника, оскільки не користується теплом, після повернення він все одно виявить платіжку, оскільки згідно з чинною методикою в таких випадках нараховується плата за користування послугами (централізованого теплозабезпечення) за загальнобудинковим лічильником. Якщо ж людина доведе необхідність перерахунку і сума в її платіжці зменшується, різниця розподіляється між іншими мешканцями будинку.

"Дійсно, людина може звернутися за перерахунком навіть через рік та отримати його. Але та сума за споживання теплової енергії буде з неї знята і перерозподілена між усіма споживачами в будинку. Сьогодні методика виглядає саме таким чином. Весь обсяг тепла, який зайшов у будинок, він зберігається", - пояснив Лопатін.

Він порадив тим, хто їде на тривалий час, користуватися онлайн-сервісами та особистими кабінетами для передачі даних зі свого лічильника тепла про фактичне споживання в квартирі під час відсутності.

За інформацією 112.ua.