Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Китайському коронавірусу офіційно присвоїли назву – COVID-19

12.02.2020 Надiя Проценко 0

Відтепер новий коронавірус, що спалахнув наприкінці грудня минулого року в Китаї, в провінції Хубей, буде називатись COVID-19. Це скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019».

Китайському коронавірусу офіційно присвоїли назву – COVID-19

Таку офіційну назву ВООЗ присвоїла новому захворюванню, яке станом на 12 лютого забрало 1116 життів. Наразі зареєстровано 45204 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19), про що свідчать дані з онлайн-мапи.

У МОЗ України зазначають, що жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 в Україні не зафіксовано.

73,8% усіх випадків цього захворювання зафіксовано в одній провінції Китаю – Хубей. За межами Китаю зафіксовано 451 випадок у 24 країнах світу, 1 з них закінчився смертю.

Нагадаємо, що 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу (2019-nCoV). Це комплект реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з метою визначення нового коронавірусу. Комплект складається з набору реагентів, кожен з яких міститься в окремій ємності визначеного об’єму.

Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме в цю лабораторію. Від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин робочого часу для визначення результату.

Щоб захистись не лише від COVID-19, а й інших інфекційних захворювань, дотримуйтесь простих правил:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
  5. ведіть активний спосіб життя.