Новини
Повітря
Київ

Краще не дихати: Київ посів п’яте місце у світі за рівнем забруднення повітря


В українській столиці зафіксовано один з найвищих показників забруднення повітря в світі.

Фото: pixabay.com

Станом на ранок 19 лютого індекс забруднення повітря у Києві становить 171 за норми 50. Таким чином, у рейтингу IQ Air, компанії, що займається приладами для вимірювання забруднення атмосфери і веде постійний моніторинг якості повітря, столиця України посіла п’яте місце серед мегаполісів світу із найбруднішим повітрям.

Скрін з IQ Air

Натомість, згідно з даними SaveEcoBot, картина виглядає дещо краще, середній індекс AQI по місту на сьогодні становить 128 пунктів. Найгірша ситуація у Дніпровському та Святошинському районах, там показник щонайменше в чотири рази вищий допустимої норми.

Скрін з SaveEcoBot

До слова, на цьому тижні Київ не вперше потрапляє до антирейтингу за станом повітря. Проте до цього українська столиця була у топ-10.

Варто зазначити, за останніми дослідженнями, за два роки якість повітря в столиці суттєво погіршилася. Фахівці вважають, що головна причина такої ситуації у великій кількості автотранспорту.

Нагадаємо, тепер поскаржитися на забруднення довкілля можна через телефон.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.