Новини
Україна
Здоров'я

Кожен другий українець не має щеплення від дифтерії та правця – можливий спалах

05.08.2019 Надiя Проценко 0

Подібно тому, як кір поширився Україною через низький рівень вакцинації, дифтерія та правець можуть спалахнути в нашій країні, де кожен другий її житель не має щеплення від цих небезпечних хвороб. Якщо від ускладнень від кору в Україні померло 39 осіб, то «дифтерія – страшніша за кір», – наголошує Уляна Супрун. – Бо смертність набагато вища: з тисячі хворих, за статистикою, помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані».

Тож очільниця МОЗ України разом з Володимиром Курпітою та Сергієм Жаданом вирішили показати наглядний приклад – зробили щеплення самі та закликали кожного українця відвідати сімейного лікаря, перевірити, коли востаннє вакцинувалися, і за потреби – зробити щеплення.

«Вакцини є. Вони якісні, безпечні та безоплатні», – наголосила Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України.

Кожен другий українець не має щеплення від дифтерії та правця – можливий спалах

«Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, – для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М, з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців між другим і третім щепленнями», – зазначив Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я України.

Джерело: МОЗ України