Новини
Україна
Україна-суспільство

Кому з наступного року підвищать пенсії

16.09.2020 Косянчук Інна 0

Сьогодні, 16 вересня, Кабмін прийняв рішення про виплату щомісячних компенсацій низці категорій пенсіонерів.

Фото Урядового порталу

На своєму засіданні Кабмін сьогодні, 16 вересня, прийняв постанову „Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому”. Про це повідомив Урядовий портал, поінформувавши, які саме категорії пенсіонерів та з якого періоду підпадають під дію постанови.

Зокрема, з 1 липня 2021 року встановлюється щомісячна компенсаційної виплати в розмірі до 400 гривень пенсіонерам, яким виповнилося більше 75 років, розмір пенсійної виплати яких не перевищує розміру середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік.

Також у постанові йдеться про підвищення мінімальних пенсійних гарантій з 1 712 грн до 2 500 гривень людям, які мають такий страховий стаж: 20 років для жінок та 25 років для чоловіків.

У постанові йдеться про продовження на наступний рік виплати 500-гривневих запроваджених торік компенсацій пенсіонерам, яким виповнилось більше 80 років. Заплановане і розширення кола одержувачів такої виплати. До числа її одержувачів увійдуть пенсіонери, в яких розмір пенсії не перевищуватиме розміру середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік.

А з 2022 року запроваджуються додаткові пенсійні новації. «Це збільшення компенсаційних виплат пенсіонерам, яким виповнилося 75 років і більше, та 80 років і більше на показник індексації пенсій, що дозволить запобігти подальшому збільшенню різниці в розмірах пенсій», йдеться у повідомленні.

Зазначається, що постановою визначається дата індексації пенсій – з 1 березня наступного року.

Читайте також, що Сергій Шкарлет розповів щодо того, як саме збільшуватимуться виплати педагогам цьогоріч та у наступному році.