Новини
Україна

Колапсу нового ринку електроенергії не буде

03.07.2019 Оксана Кириленко 0

Представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус повідомив, що скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про тарифи Укренерго не призведе до колапсу нового ринку електроенергії.

«Сьогодні хвиля повідомлень про колапс ринку електроенергії через ухвалу суду, яка зупиняє підвищення тарифів для Укренерго. Власне першоджерелом таких новин про колапс є саме Укренерго. Ну хочеться декому погратися у політику», — повідомив Герус.

Він зазначив, що наразі ухвала суду ще не набула чинності, адже на неї можне подати апеляцію і це, найімовірніше, станеться найближчим часом.

«По-друге, на сайті НКРЕКП вже висить проект постанови про нові тарифи для Укренерго з 1 серпня (проект від 24.06). Тобто найбільше, що ця ухвала суду може прожити, — це 29 днів», — додав Герус.

Герус також зауважив, що із запуском нового ринку електроенергії виникла низка проблем, зокрема, почастішали аварійні команди щодо розвантаження потужностей гідроакумулюючих електростанцій, що свідчить про тимчасові дефіцити електроенергії.

«З тої інформації, яку я отримую, зростання кінцевих тарифів на електроенергію набагато перевищує всі обіцянки урядовців та «немонополістів». Завтра обговоримо це публічно — чи можна таке вважати реформою», — зазначив Герус.

Нагадаємо, що із 1 липня, мав запрацювати новий ринок електроенергії, який дозволить вибирати різних постачальників. 

А вже 2 липня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення призупинити постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та ринку комунальних послуг (НКРЕКП) щодо встановлення тарифів Укренерго на передачу електрики.