Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Кого підтримували боти агентства, сторінки якого ліквідував Facebook: фільм "Я - бот"

19.09.2019 Катерина Бенке 0

Журналіст "Слідство. Інфо" Василь Бідун під прикриттям влаштувався на ботоферму Pragmatico. Спільно з hromadske журналісти провели розслідування, хто з політиків замовляв просування у мережі за допомогою ботів.

Про це йдеться у стрічці "Я - бот", яку випустили "Слідство. Інфо" та hromadske, - розповіли у Media Sapiens.

Один із замовників допомоги ботів у Pragmatico, ймовірно, Анатолій Гриценко. Так журналісти виявили 24 тисячі коментарів на користь цього політика. Ще 6 тисяч коментарів боти написали на підтримку Вакарчука, хоча політик заперечив, що "Голос" користувався ботами агентства. Також боти "топили" за Сергія Сивохо та Валерія Савчука (переможець виборів на луганському 114-му окрузі).

Про свою роботу "в полі" розповів і сам "бот" - Василь Бідун. Журналіст зазначив, що роботу знайшли на Work.ua, де в компанії вказувалась не Pragmatico, а "Допінг", які насправді виявились однією і тією ж структурою.

"У моїй групі було п’ять людей. Це чотири рядових боти, яким давали писати коментарі. Спочатку ми писали їх просто у вордівський файл. Пізніше нам давали доступ до фейкових фейсбук-акаунтів. Також над нами був куратор, який у Telegram надсилав посилання на публікації, які треба було коментувати і таким чином піднімати їх угору в стрічці фейсбуку", - поділився Василь. Зокрема повідомив, що дійсно писав хвалебні коментарі про Анатолія Гриценка.

" Ще додатково нас просили створювати між фейковими акаунтами «гілки» — обговорення під постами. Суть обговорення мала зводитися до хвали політикам. Також було завдання «пролайкувати» коментарі. Інколи мої коментарі йшли підряд, але акаунти були різні", - відзначив журналіст.

У кожного "бота" було близько семи акаунтів та норма - 170 коментарів за день. Платили одну гривню за коментар.