Новини
Україна-суспільство
Політика

Кількість жителів українських сіл невпинно зменшується

09.07.2020 Наталія Головаш 0

За 10 років чисельність сільського населення скоротилася приблизно на 16%. Економічно активне сільське населення наразі налічує 5,6 млн осіб, і за деякими даними, 2 млн з них - трудові мігранти.

Фото: https://pixabay.com/

При цьому рівень зайнятості сільського населення у I кварталі 2019 року становив 62,2%, в той час як серед містян 68,2% мали роботу.

Про це під час круглого столу в Укрінформі на тему «Сільський та аграрний розвиток: стан та перспективи» заявила завідуюча відділом секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків Інституту економіки та прогнозування НАНУ Тамара Осташко.

За інформацією науковця, рівень безробіття серед сільського населення України становить 10,9%, а серед міського - 9%. А загалом у сільському господарстві працюють 2,9 млн українців.

«Загальна кількість населення - 42,1 млн постійних жителів. З них сільських жителів - 31,1%. Якщо взяти показники 2018 року, фактично за 10 років приблизно на 16% скоротилася чисельність сільського населення. Економічно активного сільського населення від 15 до 70 років зараз 5,6 млн осіб», - розповіла Осташко.

Вона зазначила, що згідно з інформацією, яку надали їй колеги з відділу аграрних перетворень, частка самозайнятих і безкоштовно працюючих серед зайнятих у сільському господарстві становить 79,5%.

Інша вражаюча цифра - щодо обсягів трудової міграції. За офіційними даними, кількість трудових мігрантів становить близько 7% від соціально-активного населення. А за неофіційними оцінками, як наголошує науковець, кількість трудових мігрантів із села сягає 2 млн осіб.

«Якщо кількість активного сільського населення - 5,6 млн осіб, то 2 млн трудових мігрантів - це багато», - констатувала Осташко.

Нагадаємо, «Погляд» розповідав, що у травні під час  «Години запитань до уряду» у Верховній Раді прем’єр-міністр України розповів, що Кабмін має намір презентувати нову програму, спрямовану на подолання кризи на ринку праці України. Зокрема планувалося створити майже півмільйона робочих нових робочих місць.