Новини
Україна
Здоров'я

Кількість вакцинованих дітей в Україні зросла в рази


За останні три роки, з 2016 по 2019, кількість українських дітей, які були щеплені у віці 1 року, зросло у рази. Зокрема, вдвічі більше дітей отримали щеплення від кору, паротиту та краснухи і втричі більше дітей були вакциновані від гепатиту В та кашлюку, дифтерії і правця.

Кількість вакцинованих дітей в Україні зросла в рази

Найпопулярнішими вакцинами є вакцини проти кору, паротиту та краснухи. Такі щеплення отримали понад 90% дітей у першій рік свого життя. Такі дані опубліковані на офіційному сайті МОЗ України.

Так, за інформацією Центру громадського здоров’я, за три роки кількість щеплених від кору дітей віком 1 рік зросла вдвічі: у 2016 році цей показник був менше 45%.

Також вакцинацію проводили і для тих дітей, які раніше не отримали необхідних доз вакцин: за 2017-2018 роки було вакциновано понад 700 тисяч дітей до 18 років.

Зріс рівень вакцинації і від інших хвороб. Якщо в 2016 році щеплення від кашлюку, дифтерії та правцю мали всього 21% немовлят, то сьогодні втричі більше – 67,5%.
Майже втричі збільшилась кількість дітей, які мають захист від гепатиту В (65,2%). Зросли показники і вакцинованих від туберкульозу – 84% та від поліомієліту – 69,2%.

Однак, на думку фахівців, таких даних все одно замало для формування колективного імунітету. Потрібно щоб 95-98% всього населення були вакциновані. Якщо раніше в Україні більше 10 років поспіль щорічно від кору щеплювалися менше 60% дітей, то за ці роки кількість невакцинованих лише зростала. Як результат – спалах кору, який триває в Україні від літа 2017 року. За цей час захворіли понад 115 тисяч людей, 39 з них померли від ускладнень кору.
МОЗ України нагадує, що якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, слід звернутися до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.