Новини
Київщина
Яготин
Культура

Картини Катерини Білокур «ожили» на хустках

23.07.2020 Надiя Проценко 0

Цьогоріч відзначається 120-річниця з дня народження української народної художниці, майстрині народного декоративного живопису Катерини Білокур. Її творчість тепер буде доступна для споглядання не лише в музеях і виставках, але й на шовкових хустках.

фото - Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Здебільшого Катерина Білокур малювала квіти. Нерідко в одній картині поєднувала весняні й осінні, тож такі роботи створювалися не один місяць, із весни до осені. У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва повідомляють, що завдяки співпраці музею із брендом OLIZ картини геніальної художниці «ожили» на шовкових хустках. На них переважають квіткові мотиви, які так любила мисткиня.

Окрім квітів, Катерина Білокур малювала пейзажі та портрети. Написала вона й автопортрет у 1950 році.

фото - uk.wikipedia.org

У цьому році з ініціативи Українського інституту національної пам’яті згідно з Постановою Верховної Ради на державному рівні відзначається 120-річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур (1900-1961), яка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Довідково:

Катерина Білокур народилась, жила і померла у с. Богданівка нині Яготинського району Київської області (на той час Пирятинського повіту Полтавської губернії). Не здобувши освіту, вона самостійно оволоділа професійним живописом. Виставки її робіт проводилися в Україні, Франції, Канаді та інших країнах. Основною художньою темою мисткині були квіти. Твори художниці знаходяться у багатьох музеях, а в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва діє постійна експозиція її доробку. Картини художниці-самоучки називають неперевершеними, адже їх можна розглядати годинами, знаходячи у намисті дрібних деталей щось нове – добре і тепле.

«Колгоспне поле» (1948—1949). Фото - uk.wikipedia.org

У1977 році у хаті Білокурів у Богданівці було створено Музей-садибу Катерини Білокур.
Нині у Києві та Ірпені є вулиці, а у Броварах провулок, названі на честь художниці.
Починаючи з 2012 року, щорічно 9 червня, або в найближчі вихідні дні в селі Богданівка Яготинського району Київської області, проводиться міжрегіональний фестиваль народної творчості «Катеринина пісня», присвячений пам'яті художниці.

Раніше "Погляд" інформував, що з творчістю Катерини Білокур можна ознайомитися онлайн.

Читайте також, що у Переяславі знайшли давнє поховання. Людські останки викопали археологи під час розкопок на місці підвалу майбутнього магазину.