Україна
Економіка

Кабмін затвердив ціни на пластикові пакети: скільки доведеться платити (ВІДЕО)

20.12.2021
Рішенням уряду було зафіксовано мінімальну роздрібну вартість пластикових пакетів, рішення вступить в дію з 1 лютого 2022 року.

Як повідомила пресслужба Міністерства економіки, уряд затвердив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.

Йдеться про великі пакети, ціни на які з 1 лютого 2022 року складатимуть:

  • 2,00 грн – за пакет без ручок і бокових складок;

  • 2,50 грн – за пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

  • 3,00 грн – за пакет з ручками і боковими складками.

Згідно з рішенням уряду, мінімальні роздрібні ціни встановлено на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг.

У Мінекономіки нагадали, що кожен українець у середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля.

Перший заступник міністра економіки України Денис Кудін переконаний: затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику.

Як повідомлялося раніше, з 10 грудня почав діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів на території України. Заборона поширюється на магазини, супермаркети, аптеки, заклади харчування та сфери надання послуг.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.