Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Кабмін ухвалив доплати медикам з вересня

07.09.2020 Надiя Проценко 0

7 вересня на позачерговому засіданні уряду Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою врегульовується питання доплат медичним працівникам з вересня цього року. На це передбачено 5,9 млрд грн.

фото - Васильківська центральна районна лікарня

«Це перший крок щодо підвищення зарплат нашим медпрацівникам», – наголосив керівник МОЗу Максим Степанов на брифінгу 7 вересня. За його словами, прийнята постанова Кабміну врегульовує сам механізм доплат через НСЗУ до заробітних плат, які починаються з вересня.

Також міністр додав, що одразу після публікації рішення Кабінету Міністрів лікарні зможуть терміново укласти з НСЗУ угоди, щоб до кінця вересня лікарі та медичні працівники вже почали отримувати відповідні кошти.

Глава відомства підкреслив, що рівень оплати праці у сфері охорони здоров’я в Україні зараз майже на 30% нижчий від середньої заробітної плати в Україні у всіх галузях. Але, оскільки підвищити його одномоментно неможливо, МОЗ ініціювало поетапний перегляд зарплат медпрацівників.

«В Україні лікар після інтернатури має отримувати заробітну плату від 20-25 тисяч гривень», – наголосив Степанов і розповів, що на наступний рік пріоритетом МОЗ є встановлення справедливої заробітної плати для медичних працівників та в цілому підвищення престижності професії.

Раніше "Погляд" писав, на скільки підвищать зарплати медикам України.

Дізнайтесь також про індексацію пенсій та хто з пенсіонерів отримав доплати.