Новини
Україна
Автоновини

Кабмін дозволив таксі їздити смугами для громадського транспорту

13.05.2020 Александр Чернышенко 0

Відповідний проєкт постанови, розроблений Міністерством інфраструктури, схвалив сьогодні уряд на своєму засіданні.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Ця постанова дозволяє водіям таксі рухатись окремою смугою для маршрутного транспорту. Норма стосується лише легальних перевізників за наявності в них офіційного статусу (ліцензії).

Сьогодні у багатьох країнах Європи та світу окремими смугами для громадського транспорту можуть користуватися і легкові автомобілі “таксі”. Це дозволяє пасажирам швидко дістатися місця призначення, а не стояти в заторах у загальному потоці руху, чим підвищується якість цих послуг та комфорт перевезень. Сьогоднішнім рішенням Уряд підтримав внесення відповідних змін у Правила дорожнього руху, завдяки чому розширюється коло прав водіїв легальних таксі. Тепер вони також зможуть користуватися цими перевагами”, - прокоментував рішення уряду міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Міністр наголосив, що це рішення стимулюватиме нелегальних перевізників таксі виконувати вимоги ліцензійного законодавства, щоб покращувати умови перевезень пасажирів.

Для довідки: Відповідно до Закону України “Про автомобільний транспорт”, таксі – це легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем помаранчевого кольору на його даху, таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом у верхньому правому кутку лобового скла, а також нанесеними на дверцятах авто з лівого та правого боків композиціями квадратів, розташованих у шаховому порядку.

Станом на березень 2020 року в Україні налічується 11086 чинних ліцензій на здійснення послуг таксі.

Фото з відкритих джерел.