Чорнобиль
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

Із зони ЧАЕС незаконно вивозили радіоактивні відходи

Прокуратура контролює слідство.

Із зони ЧАЕС незаконно вивозили радіоактивні відходи - зображення

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито протиправну схему незаконного вивезення радіоактивних матеріалів із території Чорнобильської АЕС. Крім того, зловмисники підробили документи, щоб заволодіти держкоштами на суму понад 3 млн. грн. Також відомо, що посадовці Чорнобильської АЕС брали участь у схемі незаконного вивезення радіоактивних матеріалів із території підприємства, повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, керівники приватного підприємства у 2015-2016 роках уклали договір з Державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС", відповідно до умов якого підприємець мав надати послуги з демонтажу, переробки і звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій машинної зали 1-го блоку Чорнобильської АЕС, що є останнім етапом процесу поводження з радіоактивними матеріалами.

Після демонтажу радіоактивних труб машинної зали 1-го блоку Чорнобильської АЕС загальною масою 391,5 тон підприємець фактично не провів роботи з деактивації труб. А службові особи підприємства підробили документи щодо їх звільнення від регулюючого контролю, заволодівши державними коштами на загальну суму понад 3 млн грн.

Після цього заражені іонізуючим випромінюванням матеріали були вивезені з території Зони відчуження Чорнобильської АЕС і в подальшому передані третім особам.

Наразі одному з керівників приватного підприємства повідомлено про підозру у привласненні майна шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в особливо великих розмірах, передачі радіоактивних матеріалів без передбаченого законом дозволу, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, а також у складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Нагадаємо, на Вишгородщині судитимуть чоловіка, який привласнив земельну ділянку вартістю понад 600 тис. грн.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.