Ірпінські антирекорди: чиновники ігнорують надання інформації
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-budivlya.jpg)
У доступності громадян до інформації Ірпінська міська рада знову б’є антирекорди. За рейтингом загальноукраїнського сервісу dostup.pravda.com.ua, вона посідає третє місце за кількістю прострочених запитів і восьме – за найменшою часткою успішних запитів.
Місцева жителька Ірина Онищук на Ірпінь Daily / Ирпень зазначає, що є досить зручний всеукраїнський сервіс dostup.pravda.com.ua. Він допомагає робити інформаційні запити, не виходячи з дому.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Oni.jpg)
Завдяки цьому можна отримати відповіді не лише від місцевих органів влади, а й навіть з Офісу Президента, різних міністерств, установ, організацій, як це визначено законом.
Як свідчить статистика, «почесне» третє місце в номінації «Розпорядники з найбільшою кількістю прострочених запитів» посіла Ірпінська міська рада.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-1.jpg)
Чиновники прострочили понад 63% (!) запитів. Попереду лише Деснянська РДА (Київ) та Павлоградська міська рада.
А в номінації «Розпорядник з найменшою часткою успішних запитів» – ІМР на восьмому місці (лише 24,88%).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-2.jpg)
Інші форми документаційного «спілкування» з ірпінськими чиновниками теж залишають кращого. Адже відповіді частіше нагадують банальні відписки, ніж інформування по суті.
Наслідками демократії по-ірпінськи є неодноразові «маски-шоу», коли правоохоронці змушені вилучати документацію та її носії, щоб отримати докази незаконних діянь.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Ses-62-Tit-4.jpg)
Нехтують правом на доступ до інформації як пересічних громадян, так і місцевих депутатів, які не бажають брати участь у дерибані бюджетних коштів, нищенні природних ресурсів тощо.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Glyn-nevch-skr.jpg)
Так, деяким народним обранцям вчасно не надсилають проєктів рішень, які виносять на розгляд сесій, або вибірково чи без додатків. Як наслідок, вони не встигають повноцінно вивчити питання.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Glyn-skr.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Marik-skr.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Marik-skr-1.jpg)
На офіційному сайті ІМР також не вважають за потрібне оприлюднювати різні документи, особливо ті, що стосуються дерибанних питань.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Glyn-za-babky-skr.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Glyn-za-babky-1-skr.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Glyn-za-babky-2-skr.jpg)
Тому небайдужій громаді часто доводиться фактично витягати інформацію з несумлінних посадовців, вдаючись до розголосу на широкий загал, позиватися на них до суду.
І останні визнавали їх провину у вчиненні адміністративних правопорушень. Це стосується, зокрема, колишніх секретарів Ірпінської міської ради Юрія Денисенка, Анастасії Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Denysen.jpg)
На жаль, їм вдавалося навіть уникати банальних штрафів за порушення закону. Проте під тиском громади та судових справ згадані особи змушені були залишити свої посади.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Pops.jpg)
Прикро, але з обранням нового секретаря ради Андрія Літвинова ситуація у цьому плані практично не змінилася.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/IMR-dostup-Litv.jpg)
Знову ж ігнорування громадян у наданні відповідей на запити по суті, невчасне оприлюднення сесійної документації, приховування додатків до рішень тощо.