Новини
Ірпінь
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство
Політика

Ірпінські антирекорди: чиновники ігнорують надання інформації


У доступності громадян до інформації Ірпінська міська рада знову б’є антирекорди. За рейтингом загальноукраїнського сервісу dostup.pravda.com.ua, вона посідає третє місце за кількістю прострочених запитів і восьме – за найменшою часткою успішних запитів.

Місцева жителька Ірина Онищук на Ірпінь Daily / Ирпень зазначає, що є досить зручний всеукраїнський сервіс dostup.pravda.com.ua. Він допомагає робити інформаційні запити, не виходячи з дому.

Завдяки цьому можна отримати відповіді не лише від місцевих органів влади, а й навіть з Офісу Президента, різних міністерств, установ, організацій, як це визначено законом.

Як свідчить статистика, «почесне» третє місце в номінації «Розпорядники з найбільшою кількістю прострочених запитів» посіла Ірпінська міська рада.

Чиновники прострочили понад 63% (!) запитів. Попереду лише Деснянська РДА (Київ) та Павлоградська міська рада.

А в номінації «Розпорядник з найменшою часткою успішних запитів» – ІМР на восьмому місці (лише 24,88%).

Інші форми документаційного «спілкування» з ірпінськими чиновниками теж залишають кращого. Адже відповіді частіше нагадують банальні відписки, ніж інформування по суті.

Наслідками демократії по-ірпінськи є неодноразові «маски-шоу», коли правоохоронці змушені вилучати документацію та її носії, щоб отримати докази незаконних діянь.

Нехтують правом на доступ до інформації як пересічних громадян, так і місцевих депутатів, які не бажають брати участь у дерибані бюджетних коштів, нищенні природних ресурсів тощо.

Так, деяким народним обранцям вчасно не надсилають проєктів рішень, які виносять на розгляд сесій, або вибірково чи без додатків. Як наслідок, вони не встигають повноцінно вивчити питання.

На офіційному сайті ІМР також не вважають за потрібне оприлюднювати різні документи, особливо ті, що стосуються дерибанних питань.

Тому небайдужій громаді часто доводиться фактично витягати інформацію з несумлінних посадовців, вдаючись до розголосу на широкий загал, позиватися на них до суду.

І останні визнавали їх провину у вчиненні адміністративних правопорушень. Це стосується, зокрема, колишніх секретарів Ірпінської міської ради Юрія Денисенка, Анастасії Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька).

На жаль, їм вдавалося навіть уникати банальних штрафів за порушення закону. Проте під тиском громади та судових справ згадані особи змушені були залишити свої посади.

Прикро, але з обранням нового секретаря ради Андрія Літвинова ситуація у цьому плані практично не змінилася.

Знову ж ігнорування громадян у наданні відповідей на запити по суті, невчасне оприлюднення сесійної документації, приховування додатків до рішень тощо.