Новини
Культура
Київщина-суспільство
Новини Кіно

"Інший Франко" : у столиці розпочали знімати біографічну драму про сина видатного українця

13.06.2019 Кочкина Марина 0

У стрічці йдеться  про історію молодшого сина письменника Івана Франка – Петра. 90-хвилинний фільм "Інший Франко" знімається на замовлення Міністерства культури України.

Петро Франко  був співзасновником Пласту, авіатором Української Галицької армії, згодом депутатом Верховної Ради УРСР, який загинув під час перших днів німецько-радянської війни, імовірно від рук НКВД.

Режисером фільму є Ігор Висневський. Для нього це дебютна робота.

«Найбільшу допомогу нам надали онуки Петра Франка – це гілка Галущаків. Крім того, є родина Тихолозів, які опікуються будинком Франка у Львові, – це великий сучасний музей. Вони також нам багато розповідали щодо Петра", – розповідає режисер фільму.

Головні ролі Петра Франка та його дружини Ольги виконують В’ячеслав Довженко та Надія Левченко. Роль товариша Франка-молодшого зіграє Ахтем Сеітаблаєв, а доньки сина письменника – Ірина Кудашова.

Автори фільму "Інший Франко"розповідають, що під час написання сценарію багато спілкувалися з людьми, які знають історію родини.

Сцена, яка знімалася першою, датована 21 червнем 1941-го, коли в Петра Франка був день народження і коли нацисти почали бомбити Україну. Вже за тиждень Петро загинув, але точно ніхто не знає, як. Є версія, що він сів у літак, і... його вже ніхто не бачив.