Україна
Світ-суспільство
Україна-суспільство
Політика

Євроінтеграція України: Зеленський, Шмигаль і Стефанчук у Раді підписали спільну заяву

01.07.2022
Зеленський заявив, що шлях України до членства в ЄС не повинен тривати десятиліття.

Євроінтеграція України: Зеленський, Шмигаль і Стефанчук у Раді підписали спільну заяву - зображення

Сьогодні, 1 липня, президент України Володимир Зеленський, голова парламенту Руслан Стефанчук і премʼєр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді під час пленарного засідання підписали спільну заяву щодо досягнення повноцінного членства в Євросоюзі. Перед тим до парламентарів звернувся Зеленський, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн брала участь відеозвʼязком, повідомляє Офіс президента.

"Сьогодні ми підписуємо спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням нашої рішучості в досягненні стратегічної мети України, а саме – повноцінного членства у Європейському Союзі. І підписання цієї заяви має означати те саме, що й підписання заявки на вступ на пʼятий день війни", –

президент України Володимир Зеленський

За словами глави держави, ця заява є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням її рішучості в досягненні стратегічної мети України – повноцінного членства у Європейському Союзі.

"Підписання цієї заяви має значення те саме, що і підписання заявки на вступ на пʼятий день війни. Ми йшли до кандидатства 115 днів. І шлях до членства не має тривати десятиліття", –

президент України Володимир Зеленський

Голова парламенту після цього заявив, що депутати в найближчим часом мають ухвалити близько сотні законів щодо євроінтеграції.

До слова, Урсула Фон дер Ляєн, яка звернулася до учасників засідання Верховної Ради в онлайн-форматі, констатувала: Європа стоятиме за Україну стільки, скільки треба, адже мужній український народ бореться за те, щоб його країна мала світле майбутнє.

Євроінтеграція України: Зеленський, Шмигаль і Стефанчук у Раді підписали спільну заяву - зображення

"Ваш європейський шлях і відбудова України підуть пліч-о-пліч. Величезні інвестиції прийдуть до вашої країни, і для того, щоб посилити цей вплив, інвестиції мають поєднатися з новою хвилею реформ. Попереду – довга дорога, але Європа на вашому боці. Ми будемо йти цим шляхом, аж поки ви не відчините двері, що ведуть до вашого світлого майбутнього у Європейському Союзі", –

президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Нагадаємо, 24 червня Україна отримала статус кандидата в члени ЄС. Після цього президент заявив, що очікує схвалення євроінтеграційних законів у пріоритетному порядку.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.