Новини
Україна
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

ІКЕА виготовляє меблі з незаконної деревини українських Карпат: британське розслідування

24.06.2020 Оксана Кириленко 0

Хоча ІКЕА має сертифікат FSC - Лісової опікунської ради.

фото з відкритих джерел

Британська неурядова організація Earthsight стверджує, що букові стільці для швецької компанії ІКЕА виготовляють із дерев, які незаконно вирубують в українських Карпатах.

Як повідомляє організація, незаконно рубають ліс через корумпованість державних лісогосподарських підприємств, які управляють більшістю лісів України. Earthsight виявила, що незаконна вирубка лісів для виробництва букових стільців ІКЕА продовжувалась навіть під час світового локдауну (lockdown) у зв’язку з COVID-19 у квітні 2020 року.

Українська деревина була використана у виробництві ряду відомих товарів, зокрема легендарних складних стільців, складних стільців (з панелей) Terje та найпопулярніших стільців до обіднього столу Ingolf. Щороку продаються десятки тисяч стільців, вироблених із незаконної деревини, в магазинах ІКЕА по всьому світу, в тому числі у США, Великобританії та Німеччині.

Чимало меблів з ДСП з меламіновим покриттям ІКЕА також вироблені з української деревини підозрілого походження.

«Під час правління відомого своєю корумпованістю президента Віктора Януковича в 2011-14 роках, на офшорні рахунки його корумпованих друзів від іноземних компаній надходили мільйони доларів - як хабарі за доступ до лісоматеріалів»,- розповіли в Earthsight.

Дослідження екологів показують, що, з високою імовірністю, деревина, за яку були сплачені такі хабарі, згодом потрапила до ІКЕА і перетворилась у її товари.

ІКЕА - найбільший споживач деревини у світі. У 2019 році для виробництва її продукції було використано 21 мільйон кубометрів колод. Якщо скласти їх кінцями одна до одної, їх довжина зможе сім разів охопити Землю. Earthsight підрахувала, що наразі компанія використовує приблизно одне дерево щосекунди.

Earthsight - некомерційна організація, яка використовує глибокі розслідування для виявлення екологічних і соціальних злочинів, несправедливості і зв'язків з глобальним споживанням.

Нагадаємо, президент підписав закон про інвентаризацію лісів в Україні.

Лісова опікунська рада (англ. Forest Stewardship CouncilFSC), ЛОР — неурядова некомерційна організація, яка була заснована в 1993 році групою екологічних організацій, лісових компаній, трейдерів та лісових профспілок.