Суспільство

Євросоюз дозволив біженцям з України жити та працювати в ЄС до 3 років

Після того, як тиждень тому Росія почала жорстоку атаку, майже 875 000 людей вимушені були полишити свої домівки в Україні.

Євросоюз дозволив біженцям з України жити та працювати в ЄС до 3 років - зображення

Як повідомили на фейсбук-сторінці МВС, українські біженці матимуть право жити та працювати в Європейському союзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій.

Європейський союз дозволив громадянам України та резидентам жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку. Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки.

Громадяни України вже мають 90-денний безвізовий доступ до ЄС, але ця зміна в законодавстві ЄС гарантує їм статус після закінчення цього терміну.

Влада Брюсселя закликала прикордонників по обидва боки кордону Україна – ЄС, забезпечити в‘їзд до ЄС усіх, незалежно від національності чи етнічної приналежності.

Особи без громадянства України чи права на постійне проживання – тобто іноземці, іноземні студенти – не отримають права залишатися в ЄС, але їм допоможуть повернутися до країни походження.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.