Новини світу
Україна-суспільство
Економіка

Європейський Союз надав Україні 1 млрд євро

Перший транш у 500 млн євро вже зарахований на рахунок НБУ.

Європейський Союз надав Україні 1 млрд євро - зображення

ЄС надав Україні мільярд євро. Про це повідомив у понеділок, 1 серпня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро вже зарахований на рахунок НБУ. Надходження другого траншу очікуємо завтра", –

прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

За словами прем'єра, 1 млрд євро – це частина великого пакету підтримки України в подоланні фінансових наслідків війни на загальну суму 9 млрд євро. Кошти допоможуть у фінансуванні першочергових бюджетних потреб.

"Вдячні Європейському Союзу за такий внесок – це вагома інвестиція в нашу спільну економічно-фінансову стабільність і безпечне майбутнє", –

прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Нагадаємо, в липні стало відомо, що ЄС виділить Україні 1,59 млрд євро фіндопомоги. Також Урсула фон дер Ляєн зазначила, що один млрд євро з цієї суми буде виділено негайно. А 12 липня Рада Євросоюзу затвердила рішення виділити Україні додаткову макрофінансову допомогу у розмірі €1 мільярда. Ця макрофінансова допомога має забезпечити необхідні ресурси для покриття нагальних потреб держави та роботу критичної інфраструктури. До слова, Єврокомісія запропонувала виділити Україні 1 млрд євро на початку липня. Згодом стало відомо, що Україна може отримати ще один транш від ЄС на суму 8 млрд євро.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.