Україна
Новини світу
За кордоном
Економіка

Європарламент схвалив призупинення мита на весь український експорт

ЄС є найважливішим торговельним партнером України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% із загального обсягу торгівлі товарами.

Європарламент схвалив призупинення мита на весь український експорт - зображення

У четвер, 19 травня, Європарламент підтримав однорічне призупинення імпортних мит ЄС на весь український експорт, щоб підтримати економіку країни. Про це повідомили на офіційному сайті ЄП.

Підтримали дане рішення 515 депутатів, 32-е проголосували проти, ще 11 – утрималися. Цю тимчасову лібералізацію торгівлі назвали відповіддю на вплив війни росії проти України, яка перешкоджає торгівельній здатності країни. Також зазначається, що всі необхідні заходи щодо голосування були прискорені, щоб забезпечити сьогоднішнє ухвалення на пленарному засіданні.

Дане рішення повністю скасує імпортні мита на промислову продукцію, вхідні мита на фрукти та овочі, а також антидемпінгові мита та захисні заходи щодо імпорту сталі на період до одного року.

"Перед обличчям російської агресії Україна бореться не лише за власну свободу та безпеку, а й за свободу всієї Європи. Тому ми повинні підтримувати Україну на всіх рівнях усіма інструментами, які є в нашому розпорядженні: не лише зброєю та санкціями, а й нашою торговельною силою. Надання Україні необхідної підтримки для захисту не закінчується на полі бою; це включає забезпечення того, щоб економіка України залишалася стійкою та конкурентоспроможною.

Сьогодні ми повинні показати, що наша підтримка України є абсолютною, непохитною та незворотною, впроваджуючи ці безпрецедентні заходи з лібералізації торгівлі. Слава Україні!", –

постійний доповідач по Україні Сандра Калніете (ЄНП, LV)

До слова, ЄС є найважливішим торговельним партнером України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% із загального обсягу торгівлі товарами. У свою чергу, Україна була 15-м за величиною торговельним партнером ЄС, що становить близько 1,2% загальної торгівлі ЄС.

Рішення набуде чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному віснику ЄС.

Нагадаємо, міністри фінансів країн G7 планують підготувати пакет допомоги для України на суму 15 млрд євро.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.